Прамод Бхагат и Манодж Саркар печелят злато и сребро в бадминтон на Параолимпийските игри в Токио

33-годишният Прамод Бхагад от Одиша спечели златото, след като победи британския пара играч Даниел Батъл с 21-14,21-17 във финала SL3 на сингъл при мъжете.

Индия също спечели бронза на същото събитие, Манодж Саркар победи японеца Дайсуке Фуджихара с 22-20, 21-13 в мача за бронзов медал.

Pramod bhagat се зарази с полиомиелит на четиригодишна възраст, което засегна левия му крак. Той изигра първия си турнир срещу играчи от нормална категория, когато беше на 15 години. Той беше насърчаван от зрителите, което го мотивира да продължи напред в кариерата си по бадминтон.

Bhagat е спечелил много златни медали в кариерата си, включително Световното първенство по бадминтон на BWF през 2013 г., злато на Световните игри на Международните спортове за хора в инвалидни колички (IWAS).

Състоянието на Манодж Саркар възникна в резултат на неправилно медицинско лечение на една година. Той страда от PPRP състояние на долния крайник.

Манодж е спечелил многобройни отличия в международната верига, включително сребърен медал за мъже на индивидуално на Thailand Para-Badminton International 2017, златен медал на Uganda Para-Badminton International 2017 и златен медал в състезанието на двойки мъже на BWF Para-Badminton World Championships 2015 .

Индия спечели четири златни, седем сребърни и шест бронзови медала на продължаващите параолимпийски игри в Токио.