Шайли Синг влиза във финала на дълъг скок за жени на Световното първенство за атлети U20

На текущото Световно първенство за атлети до 20 години (U20), което се провежда в Найроби (Кения), индийската атлетка Шайли Сингх влиза във финала на състезанието по дълъг скок за жени.

В първия и втория опит в скока на дължина Шаили Сингх записа скокове съответно от 6.34 м и 5.98 м. Шайли стигна до финала със скок от 6.40 м в третия си опит. Общата й позиция е първа и в двете групи. Най-доброто от 6.40 м на Шайли в квалификацията надмина автоматичната квалификационна оценка от 6.35 м. 18-годишната шведка Мая Аскаг, която спечели европейската титла U-20 миналия месец, се класира като втора най-добра като цяло, след като спечели група А с най-добър скок от 6.39 метра.

Shaili Singh е под 18-годишна възраст номер 2 в света тази година и индийска рекордьорка под 20-годишна възраст и национална шампионка в раздела за жени. Тя демонстрира отлично представяне от 6.48 м на междудържавното национално първенство през юни 2021 г.

Друга индийска атлетка, Нандини Агасара, се класира за полуфиналите на 100 метра с препятствия с време 14.18 секунди на текущото Световно първенство за атлети до 20 години в Найроби.